چند سئوال از سایت گلستان ما

 شما بفرمایید ترکمنها برای گرفتن حق خود غیر از مذاکره و گفتگو و مفاهمه و صحبت کردن و نوشتن و تذکر دادن و انتقاد کردن که همه راههای قانونی و مسالمت آمیز است ، باید چکار دیگر بکنند که شما افراطی گری ننامید.؟! اصلاً شما حقی برای قوم ترکمن قایل هستید؟ یا برادری می خواهید که کار بکند و همیشه زیر دست باشد وبا سهم ارث و میراث کاری نداشته باشد!!! از نظر شماها ترکمنهای ایده آل چه کسانی هستند؟ چه پستهایی را می توانند بگیرند چه پستهایی را نمی توانند؟ از نظر شما در مورد اقلیتها معیار قضاوت چیست؟ … در کشوری که با یک تلفن می شود یک روزنامه پر تیراژ را تعطیل کرد تعطیل کردن یک سایت محلی با دو هزار خواننده کار مشکلی نیست. شما نگران حقوق دولت نباشید دولت می تواند از حقوق خودش به خوبی دفاع بکند. تا به حال هم بیشترین دفاع شما از دولت و قدرتمندان بوده است تا انسانهای بی دفاع.

 تاريخ ۱۳۹۳/۵/۱۶
اولکامیز :امان محمد خو جم لی : یکی از نویسندگان سایت گلستان ما بنام عبد الجلال جاور چند روز پیش در خصوص جشن یک روز ه ی سایت اولکامیز در جنگل النگ دره ی گرگان بر گذار شده بود مطالبی تحت عنوان«خود ستایی افراطی در جشن 8 سالگی اولکامیز» نوشته بود، لازم است به بعضی مطالب آن یاد داشت جهت تنویر افکار خوانندگان آن سایت و خوانندگان اولکامیز پاسخ داده شود.

الف) ایشان نوشته اند« برخی از حاضران در میان شرکت کنند گان…افرادی هستند… در حال دست و پا زدن برای کسب مسئولیت در فرمانداری یا اداره ی کل و یا …» پاسخ: خب . حالا فرض کنیم چنین باشد مگر این کار چه اشکالی دارد؟ مگر کسب قدرت و رسیدن به مقام و منصب چه اشکالی دارد؟ به هرحال هر پستی افرادی را لازم دارد که آن مجموعه را به چرخاند اگر نباشد کار می خوابد و همه ضرر می کنند. از نظر نویسنده محترم، نفس رسیدن به قدرت ایراد دارد یا راه روش رسیدن به قدرت ؟ کدام یک ؟ از نظر من هیچ کدام ایرادی ندارد. یک عده می خواهند به قدرت برسند و از مواهب قدرت استفاده بکنند و راه روش آنهم چانه زنی و لابیگری و فعالیت می باشد.مگر دیگران غیر از این می کنند ؟ اگر غیر از این است شما بفرمایید بنویسید تا تفاوت راه شما با ما مشخص شود. ما زمانی می توانیم از دیگران ایراد بگیریم که برای رسیدن به قدرت قانون و اخلاق را زیر پا بگذارند. و به منافع عمومی صدمه می زنند نه چیز دیگر. در عین حال یادمان باشد که عرصه ی سیاست را نمی شود اخلاقی کرد باید کوشید هر چه بیشتر این عرصه را قانونمند کرد تا راه برای هر گونه تخلف احتمالی بسته شود.

ب) نوشته اید«…در این زمینه با توجه به دیگاههای منفی در حال تبلیغ از سایت اولکامیز بر علیه نظام و سیاستهای جمهوری اسلامی در قبال اقلیتها و اقوام و حضور سه مشاور و رابط استاندار به همراه مدیر کل روابط عمومی در نشست بزرگداشت این سایت جای سئوال دارد». پاسخ : سایت اولکامیز کجا علیه نظام تبلیغ کرده است. ؟ و مصداق آن کجاست؟ مگر اینکه شما انتقاد از مسئولان را تبلیغ علیه نظام حساب بیاورید. شرکت مسئولان در جشن رسانه ها کجایش غیر قانونی است؟ کجایش جای سئوال دارد؟ مگر اینکه شما ذهنیت منفی خود را به جای قانون بنشانید. یا دوست دارید مسئولان همیشه محدود کننده باشند تا گسترش دهنده؟

پ) شما از دکتر سارلی ایراد گرفته اید «… انتصاب چهار فرماندار ترکمن در استان تحت تاثیر سهم خواهی افراطی سایت اولکامیز بوده است.» پاسخ : شما بفرمایید ترکمنها برای گرفتن حق خود غیر از مذاکره و گفتگو و مفاهمه و صحبت کردن و نوشتن و تذکر دادن و انتقاد کردن که همه راههای قانونی و مسالمت آمیز است ، باید چکار دیگر بکنند که شما افراطی گری ننامید.؟! اصلاً شما حقی برای قوم ترکمن قایل هستید؟ یا برادری می خواهید که کار بکند و همیشه زیر دست باشد وبا سهم ارث و میراث کاری نداشته باشد!!! از نظر شماها ترکمنهای ایده آل چه کسانی هستند؟ چه پستهایی را می توانند بگیرند چه پستهایی را نمی توانند؟ از نظر شما در مورد اقلیتها معیار قضاوت چیست؟ غیر از قانون اساسی که میثاق ملی است چه چیزی را معیار می دانید؟ همیشه می گویید مسئولان را تحت فشار قرار می دهند. باید بدانید خاصیت قدرت همین است. از دهیار روستا بگیرید تا رییس جمهور همه تحت فشار اطرافیان و مخالفان خود هستند. مهم این است چه کسی در چارچوب قانون تصمیم مناسب را می گیرد.

ت) نوشته اید(… صمد بردی پور که یکی از کاندیداهای احتمالی از حوزه انتخابیه گنبد است. وی حامی همیشگی اولکامیز است…» پاسخ : خب. فرض کنیم که چنین باشد. مگر کجایش ایراد دارد؟ من می خواهم از چند تا سایت و روز نامه حمایت بکنم. این کجایش بد است و به چه کسی صدمه می زند؟ و در ضمن یادتان باشد صمد بردی پور کمترین ارتباط را هم با اولکامیز ندارد. و آن چیزهایی که شما به ایشان نسبتش می دهید، کاملاً بی خبر است. شما که خیلی ارزشی و ولایی هستید در نوشتن مطلب بیشتر دقت کنید. مگر قرآن نمی گوید: ظن وگمان یکی از گناهان کبیره است. مانند روز نامه ی کیهان نباشید که از 20 میلیارد تومان یارانه ای که در زمان دولت سابق برای ده ها روزنامه و نشریه در نظر گرفته بودند به تنهایی 6 میلیارد تومان را به جیب بزند و بعد هم برای دیگران درس اخلاق و عدالت بدهد.!!! به نظر شما یک رسانه با امکانات شخصی و حمایت طرفدارانش روی پای خودش به ایستد خوب است یا همیشه دستش توی خورجین بیت المال باشد بهتر است؟ معلوم است همیشه با بهانه های مختلف مانند دفاع از ارزشها و امثال آن از دولت کمک گرفتید و دغدغه ی مالی نداشتید.

ث )نوشته اید« رسم معمول این است که در سالگرد هر رسانه ای آن را مورد نقد و بر رسی علمی قرار می دهند نه تعریف تمجید…)پاسخ : اولکامیز از هیچکس نخواسته است از سایت تعریف و تمجید نمایند. دریک نشست دوستانه هر کس هرچه دلش خواسته و آنچه را درست تشخیص می دادند، گفته اند. کما اینکه خیلی ها می توانستند از سایت انتقاد بکنند و تریبون برای همه آزاد بود. و از این به بعد هم هر کس از سایت انتقاد بکنند و عیب و ایراد ها را گوش زد بکنند ما با کمال میل خواهیم پذیرفت. و برای نقد و انتقاد هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد.

ج ) نوشته اید« این سایت مجوز فعالیت از اداره ی ارشاد دارد؟» پاسخ : این تفکر شما را در مورد آزادی رسانه ها می رساند. چون شماها دوست دارید همه چیز باید تحت نظارت و کنترل دولت باشد. اگر دولت یا حکومت تا به حال چنین کاری نکرده است بدانید که نتوانسته است. اما دولت بعد از فعالیت رسانه های مجازی می تواند آنها را تحت نظارت بگیرد و به مدیران سایت دستور دهد که در چارچوب قانون فعالیت بکنند. اگر گوش نکردند دولت می تواند آنها را فیلتر و از دسترس دیگران خارج بکنند. در کشوری که با یک تلفن می شود یک روزنامه پر تیراژ را تعطیل کرد تعطیل کردن یک سایت محلی با دو هزار خواننده کار مشکلی نیست. شما نگران حقوق دولت نباشید دولت می تواند از حقوق خودش به خوبی دفاع بکند. تا به حال هم بیشترین دفاع شما از دولت و قدرتمندان بوده است تا انسانهای بی دفاع.

چ) نوشته اید سایت اولکامیز از گروه تروریستی جیش العدل حمایت کرده است.پاسخ : خواهشمند است سند آنرا ارائه دهید. اولکامیز کجا چنین کاری کرده است؟ در یک یاد داشت تحلیلی یک گروه خشن و تروریستی خطاب شود و مواضع دو طرف نقد شود حمایت محسوب می شود.؟! نکند شاید شما تفاوت نقد و حمایت را تشخیص نمی دهید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: