ترکمنستان در مسیر توسعه

آقای خوجملی شما که کمترین اطلاعاتی در خصوص وضعیت کشور ترکمنستان ندارید، چرا بدون هیچگونه تحقیقی وضعیت ایران را از لحاظ اقتصادی و امنیت و آرامش بهتر از وضعیت کشور ترکمنستان می دانید ؟ بهتر نیست کمی در خصوص ترکمنستان امروز تحقیق کرده سپس در خصوص وضعیت ترکمنستان نظر بدهید؟!!!.
تصویر کوچک شده
ترکمنستان اولین کشور منطقه است که در آن، نمایندگی دائمی گروه بانک جهانی، شامل بانک بین‌المللی بازسازی و توسعه، انجمن بین‌المللی توسعه، مؤسسه مالی بین‌المللی، آژانس چندجانبه تضمین سرمایه‌گذاری و مرکز بین‌المللی حل‌و‌فصل اختلافات سرمایه‌گذاری افتتاح می‌شود.
امروز هم وضعیت ترکمنستان، از لحاظ آمار اعدام، طلاق، اعتیاد، اختلاس، اقتصاد و ارزش پولی خیلی بهتر از ایران است.
 تاريخ ۱۳۹۳/۸/۱۶
اولکامیز- یکی از کاربران در باره وضعیت فرهنگی اقتصادی کشور ترکمنستان در پاسخ به مطلبی از امان محمد خوجملی چنین نوشته اند :
آقای خوجملی شما که کمترین اطلاعاتی در خصوص وضعیت کشور ترکمنستان ندارید، چرا بدون هیچگونه تحقیقی وضعیت ایران را از لحاظ اقتصادی و امنیت و آرامش بهتر از وضعیت کشور ترکمنستان می دانید ؟ بهتر نیست کمی در خصوص ترکمنستان امروز تحقیق کرده سپس در خصوص وضعیت ترکمنستان نظر بدهید؟!!!.
به گزارش Il-Ulus رشد تولید ناخالص ملی ترکمنستان در سال 2012، 10.4%بوده است.
در ایندکس World Happiness Report 2013 که توسط سازمان ملل و بر اساس شاخص‌هایی نظیر سرانه تولید ناخالص ملی، طول عمر و امید به زندگی،رواج سخاوت و احساسان مثبت در جامعه ، ترکمنستان در رتبه ۵۹ دنیا و بالاتر از کشورهایی مثل هنگ‌کنگ، بلاروس، روسیه، یونان (عضو اتحادیه اروپا)، لیتوانی (عضو اتحادیه اروپا)، استونی (عضو اتحادیه اروپا)، ترکیه، بحرین، پرتغال (عضو اتحادیه اروپا)، لاتوی (عضو اتحادیه اروپا)، رومانی (عضو اتحادیه اروپا)، چین، مجارستان (عضو اتحادیه اروپا)، هند، ایران، آذربایجان و … قرار گرفته است. گزارش مربوط را می‌توانید از اینجا دانلود کنید: http://unsdsn.org/happiness.
طبق مطالعات سازمان بین‌المللی Charities Aid Foundation، ترکمنستان به لحاظ فعالیت‌های داوطلبانه انسان‌دوستانه، رتبه اول دنیا را دارد: http://is.gd/aZ5uwq.
۶۶ درصد مردان ترکمن و ۵۵ درصد زنان ترکمن، در فعالیت‌های انسان‌دوستانه مشارکت می‌کنند. این مطالعه، که حمایت‌های انسانی رو به دو نوع «کمک‌های مالی» و «فعالیت‌های داوطلبانه» تقسیم کرده است:- در بیست کشور صدر جدول، تنها در یک کشور، ترکمنستان، فعالیت‌های داوطلبانه حرف اول را می‌زند و بقیه کشورها بیشتر به کمک نقدی می‌پردازند؛
– در هیچ کشور دنیا، درصد افراد شرکت‌کننده در فعالیت‌های داوطلبانه به ۶۰ درصد نمی‌رسد. تنها دو کشور، ترکمنستان (۵۸ درصد)‌ و لیبریا (۵۳ درصد) سهمی بالای ۵۰ درصد دارند.
تولید ناخالص ملی ترکمنستان در ۸ ماه اول سال جاری میلادی، ۹.۸ درصد رشد داشته است : http://is.gd/6FNpP0. رشد اقتصادی در بخش صنعت برابر با ۱۰.۶ درصد و در ساخت‌و‌ساز، ۱۱.۷ درصد بوده است. حقوق ماهیانه شهروندان هم ۱۱ درصد افزایش پیدا کرده است.
سازمان بین‌المللی کار، ILO، در گزارش ۱۲۰ صفحه‌ای Global Employment Trends 2014، نرخ بیکاری ترکمنستان را ۱۰،۷ درصد عنوان کرده که در مقیاس
منطقه، بین ترکیه (۹،۹ درصد) و ایران (۱۳،۲ درصد) قرار می‌گیرد. فایل پی‌دی‌اف، ۳ مگابایت: http://v.gd/BovUpq. در حالیکه رسانه های ایرانی نرخ بیکاری ترکمنستان را در نوشته‌های خودشان تا ۶۰ درصد «اطلاع‌رسانی» کرده بودند.
کمپانی Euromonitor International، از بزرگان بازارهای مالی، در گزارشی اعلام کرده است که ترکمنستان بالاترین رشد درآمد قابل تصرف سالانه در دنیا را دارد: http://abc.az/eng/news/main/84540.html.

درآمد قابل تصرف، درآمدی ست که می‌شود آن را به مصرف و پس‌انداز تخصیص داد و مقدار آن با کسر کردن مالیات بر درآمد از درآمد شخصی کل مشخص می‌شود.
رتبه اول – ترکمنستان؛
رتبه دوم – عربستان سعودی؛
رتبه سوم – آذربایجان؛
رتبه چهارم – قزاقستان؛
رتبه پنجم – چین.

طبق مطالعات کمپانی لندنی، در سال ۲۰۱۴، رشد واقعی درآمد قابل تصرف سالانه و رشد درآمد خانوار در ترکمنستان، به ترتیب، برابر با ۱۴.۷ و ۱۲.۸ درصد بوده است. همچنین، طبق همین گزارش، ترکمنستان از منظر سرعت گسترش بازار مصرف، در رتبه سوم دنیا قرار گرفته است: مصرف سرانه این کشور که در حال حاضر ۳۵۹۴ دلاره، تا سال ۲۰۲۰ به ۶۴۲۲ دلار خواهد رسید. بر این اساس و با در نظر گرفتن رشد فوق‌العاده سریع طبقه متوسط ترکمنستان، Euromonitor International فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بسیاری از زمینه‌ها، مخصوصاً ارتباطات، آموزش، تفریح و سرگرمی این کشور را فراوان می‌داند.
یادآوری می‌شود، حقوق، مزایا، بازنشستگی‌ها و کمک‌های دانشجویی در ترکمنستان، هر ساله به مقدار ۱۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. در تایید پیشرفت‌های اقتصادی-اجتماعی ترکمنستان و با در نظر گرفتن نقش پررنگ کشور در آینده نزدیک منطقه، بانک جهانی، در عشق‌آباد، نمایندگی دائمی افتتاح می‌کند.
امضای توافقنامه بین دولت ترکمنستان و گروه بانک جهانی، در چند روز گذشته، در ۲۱-مین سالروز معرفی مانات اتفاق افتاد. در این رابطه، در عشق‌آباد، فرومی بین‌المللی با حضور مدیران و متخصصان صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی، کمیسیون اروپا، ارسته بانک اتریش و دویچه بانک آلمان در حال برگزاری‌ است.
ترکمنستان اولین کشور منطقه است که در آن، نمایندگی دائمی گروه بانک جهانی، شامل بانک بین‌المللی بازسازی و توسعه، انجمن بین‌المللی توسعه، مؤسسه مالی بین‌المللی، آژانس چندجانبه تضمین سرمایه‌گذاری و مرکز بین‌المللی حل‌و‌فصل اختلافات سرمایه‌گذاری افتتاح می‌شود.
طبق پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول، رشد تولید ناخالص ملی ترکمنستان در سال ۲۰۱۵، برابر ۱۱،۵ درصد خواهد بود: http://tinyurl.com/n8z54am.
نشریات مختلفی به وضعیت پیشرفت ترکمنستان پرداختند برای تنها یک مثال –
«آیا ترکمنستان، ببر آسیای میانه ای بعدی است؟» از نشریه دیپلمات ژاپن: http://thediplomat.com/2014/07/is-tur … -next-central-asian-tiger.
منبع:Il-Ulus
امروز هم وضعیت ترکمنستان، از لحاظ آمار اعدام، طلاق، اعتیاد، اختلاس، اقتصاد و ارزش پولی خیلی بهتر از ایران است؛ همچنین تولید هواپیماهای بدون سرنشین، پرتاب ماهواره به فضا، نصب ردیاب های الکترونیکی در مرزها، تولید بنزین و ایجاد بزرگترین کارخانه های صنعتی و… از دستاوردهای کشور ترکمنستان در آینده ای نزدیک خواهد بود.

Sustainable Development Solutions Network | World Happiness Report 2013 unsdsn.org

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: