داعش و چند تصویر از آن

• امریکایی که در ظرف سه روز ارتش نیرومند صدام حسین را تارومار کرد و سپس او را که بزرگترین قدرت خاورمیانه بود به چوبه دار سپرد، حالا اعلام می کند مبارزه با داعش سالها طول خواهد کشید … چگونه قدرت غرب که امریکا در رأس آن قراردارد از مبارزه بایک گروه واپس گرا عاجز می ماند. …

علی ضرابی
دوشنبه  ۱۲ آبان ۱٣۹٣ –  ٣ نوامبر ۲۰۱۴

ایمیلی را برای من ارسال کرده بودند با چند تصویر. در یکی از تصویرها عده ای دیده می شدند که چند نفر را کنار خیابانی آورده و نگون بختان را روی زمین خوابانیده و دست هایشان را می بندند و درعکس دیگر دیده میشود همان عده مشغول بریدن سر از بدن آن اسیران هستند و در تصویر دیگر سرهای از بدن جدا شده آنها را می بینیم که روی جسد آنها به ردیف گذارده شده اند. من این تصاویر را برای خیلی ها ازجمله پسرم فرستادم و سپس از او پرسیدم این عکس ها را دیدی، با ناراحتی شدید گفت بابا دیدم ولی تا دیدم کامپیوتر را خاموش کردم چون من دل دیدن اینطورعکس ها را ندارم. گفتم عزیز من به خودت فشاربیاور و درون خودت را پیدا کن فکر کن که آن سربریده شده از پدر و یا برادر تو هست، به خودبیا ببین در کجای این گیتی کثیف هستی و درچه عصری زندگی می کنی.
با ناراحت شدن از دیدن عکس ها و یا دیدن آن صحنه ها و دیوانه شدن و یا خودکشی ( که من شنیدم بانویی ایرانی از دیدن این عکس ها خودکشی کرده) مشکل حل نمی شود. این معضل را که نمی شود گفت کثیف و یا بحث انگیزو یا جانکاه و یا هیچ چیز دیگر! اصلاً واژه ای برای آن نمی توان یافت در هیچ عصری و زمانی چنین اتفاقی جانکاه در جهان نیافتاده است. نرون مجرمین را پیش حیوانات درنده مثل شیر و پلنگ و ببر می افکند و آن حیوانات اگر گرسنه بودند محکومانی را که نرون حکم اعدام آنها را صادر کرده بود از بین می بردند و در واقع نرون از حیوانات درنده به جای گیوتین و یا طناب دار محکومان استفاده می نمود و یا چنگیز اگر مردم در مقابل او ایستادگی میکردند آنها را تارمار میکرد. کجای کار جنایتکاران تاریخ چنین بوده اما این جانداران که نام انسان نمی شود برآنها اتلاق کرد و یا حیوان که البته هیچ حیوانی به چنین اعمالی مبادرت نمی ورزد. کجا دیده و یا شنیده شده که حیوانات چند حیوان دیگر را گرفته و سر از بدن آنها جدا کرده و آنها را تماشا کنند.
و به عکاس دستور عکسبرداری و تهیه فیلم و ویدیو از این جنایات بدهند و با افتخاراین جنایات را در اختیار من و شما بگذارند. اگر من و شمای خواننده هم، در اختیار آنها قرار می گرفتیم سر از تن ما هم جدا میکردند و فقط شانس ما این بوده که از آنها دورهستیم. این اشخاص به یک مرتبه با کت و شلوار و عینک و لپ تاپ از کوه سبزنشده اند و یا درجنگل نروئیده اند. صورت آنها شبیه من و شما هست و به زبان من و شما سخن می گویند. خیلی از آنها با هواپیما و تحمل پرداخت چندهزاردلار از امریکا و اروپا به آنها پیوسته و مشغول بریدن سراز بدن انسانهای دیگر می شوند و همسران و دختران آن نگونبختان را که اصلا آنها را قبلاً ندیده و نمی شناخته اند در قرن بیست و یکم به بردگی برده و به فروش میرسانند. به یقین خیلی از آنها بخصوص آن عده که از امریکا و اروپا به آنان پیوسته اند باید تحصیل کرده و لااقل باسواد باشند. چگونه یک آدم با سواد حاضر می شود سراز بدن کسی که قبلا او را ندیده و نمی شناسد جدا کند؟
اینها از دارالمجانین فرارنکرده اند، آنها در عین صحت و سلامت هم جنسان خود را در حالیکه شخصا آنان را حتی نمی شناسند سر از بدنشان جدا می کنند. در کجای دنیا دیده و یا شنیده شده که حیوانات درنده مثل شیر و پلنگ و یا ببر همجنسان خود را درجایی گردآورده و آنها را بکشند و لاشه آنها را هم در آن محل به جای بگذارند؟ من فیلمی را دیدم شاید شما هم دیده باشید که گویا پژوهشگران در محل زندگی حیوانات در مکان هایی مخصوص در جنگل ها دوربین های مخفی کار میگذارند. دریکی از این دوربین ها واقعه ای عجیب ضبط شده بود. پلنگی گرسنه میمونی را شکار می کند وقتی شکم میمون پاره می شود سه بچه میمون ازشکم میمون خارج میشود و می بینیم پلنگ بچه میمون ها را به دهان گرفته و نزد بچه های نوزاد خودش که درهمان نزدیکی بوده می برد و خودش آنها را تمیز کرده و شیرمیدهد و در فیلم دیده میشود که بچه میمون ها بزرگترمیشوند و با بچه پلنگ ها بازی می کنند. چگونه میشود این حیوان را با آن انسانی که از اروپا با صرف هزینه ای که شاید هم برای او کم نباشد به عراق میرود و سرانسان دیگر را بریده و پهلوی آن جسد عکس هم میگیرد مقایسه کرد؟
این جنایتکاران هم اکنون با توپ و تانک و دیگر سلاح های مدرن که معلوم نیست و هم هست به جان ملت بدبخت کرد و عراق و سوریه افتاده اند و دولت امریکا و کشورهای همراه او ظاهراً به دفاع از آن ملت ها پرداخته اند ولی امریکایی که در ظرف سه روز ارتش نیرومند صدام حسین را تارومار کرد و صدام را به سوراخ موش جای داد و سپس او را که بزرگترین قدرت خاورمیانه بود به چوبه دار سپرد، حالا اعلام می کند مبارزه با داعش سالها طول خواهد کشید و با این گفتار آب به آسیاب جمهوری اسلامی میریزد که می گوید داعش ساخته و پرداخته خود امریکا هست که البته حرفی ناصحیح می تواند باشد ولی آیا چگونه قدرت غرب که امریکا در رأس آن قراردارد از مبارزه بایک گروه واپس گرا عاجز می ماند. خدا میداند و بس.

اخبار روز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: