از میان کامنتهای خوانندگان محترم ـ رشید آ.

رشید آ. می گوید : در یک جامعۀ مدنی قاعده محکمه اینست که خطا و یا جرایم محکوم یک به یک برشمرده میشوند و سپس بر خلاف قانون بودن آن دلایل آورده میشوند و در صورت اثبات آن از طریق قوانین حاکم بر جامعه رأی صادر میگردد. اما برعکس در جوامع استبدادی با طرح کلی و بدون ارائۀ هرگونه سند و مدرکی دال بر محکومیت آن و حتی در غیاب محکوم حکم صادر میگردد.
چگونه میتوان روش و سیاست حاکم بر نوشتۀ نویسنده ای با نام «قلی قارااینجیک» را درک کرد؟
ایشان بدون ارائۀ هیچگونه مدرک و سندی از محتوای نوشته و تنها براساس برداشت و تفسیر شخصی خود حکم صادر مینمایند. جالب آنکه نویسندۀ نوشتۀ مورد نقد و تفسیر خود را نیز آغشته به فرهنگ استبداد معرفی میکنند.
در اینجا خوانندگان محترم چگونه بر صحت و سقم اظهارات آقای «قلی قارااینجیک» پی خواهند برد؟ یا اینکه آقای «قلی قارااینجیک» میخواهند خوانندگان بدون هیچ پرسشی بدون هیچ اما و اگری اظهاراتش را بپذیرند؟
البته میتوان در صحبتهای آقای «قلی قارااینجیک» اصولهایی را مشاهده نمود ولی در غیاب صورت مسئله حتی این اصولها نیز از اعتبار کاربری برخوردار نخواهند شد. بطور مثال 1+ 2 = 3 است. این همان اصول آقای «قلی قارااینجیک» است که در مقابل خوانندگانش قرار میدهند. ولی ناظزان هنوز هم قادر به دیدن اعداد 1 یا 2 نیستند تا برحق بودن نتیجه گیریهای آقای «قلی قارااینجیک» را که عدد 3 میباشد نتیجه بگیرند. زیرا ممکن است بجای اعداد 1 و 2 اعدادی چون 5 یا 6 باشند که در آنصورت نتیجۀ درج شده صحت و درستی خود را از دست میدهد.
در ضمن آقای «قلی قارااینجیک» در جهت تأیید نظراتش دست کمک بسوی دوستانش دراز میکنند و مینویسند؛ «اینگونه پیام ها را دوستان دیگر نیز حتما دیده اند».
آقای «قلی قارااینجیک» پاشنۀ این نوشته شما درست بر حول این سوأل میچرخد که صحبت از کدام نوع پیام میشود؟ شما اول نوع و محتوای نظر مورد نظرتان را به نمایش بگذارید تا روش و نوع تفکر شما مورد ارزیابی خوانندگانتان قرار بگیرد. تا ما هم در تأیید و یا نادرستی آن اظهار نظر بکنیم.
متأسفانه ایننوع نوشتجات بجای روشنگری و بجای ترویج فرهنگ گفتگوهای باز و تفاهم بخش، بر رشد و گسترش بیش از پیش فرهنگ توهم و بی اعتمادی در جامعه دامن خواهند زد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: