در به در اندر پی یک مشت رأی

 ناصر توسلی: شاید هر کدام از« فعالین سیاسی دلسوز مردم » راه و روشی را برای پیروزی در انتخابات در ذهنها و افکار خود می پرورانند. راه و روشی که آرای مردم تورکمنصحرا را به یک نتیجه مطلوب برساند. راه و روشی که به احتمال زیاد در ذهن بسیاری از این افراد مشابه می باشد اما هیچ گاه نتوانستند به طور واقعی به آن عمل کنند. چون هر بار دچار دسیسه بازیهای دیگران و همچنین حماقتها و جهالتهای خود و مردم شدند و آغاز شیرین انتخابات را در پایان برای خود تلخ کردند.
کمتر از یک سال به برگزاری انتخابات مجلس مانده و وقت آن رسیده است که فعالان سیاسی تورکمنصحرا به همان شیوه باستانی و دموکراتیک خود، با در نظرگرفتن طایفه بازی ها، سودجویی ها، ناظران بدون رأی و افراد نا آکاه جامعه و مشکلات و مواردی از این قبیل؛ شوراهایی را به صورت زنجیر وار در شهرهای مختلف جهت شناخت و معرفی کاندیداهای این دوره با در نظر گرفتن عملکردها، سوابق و فعالیتهای آنها، تشکیل دهند.
تصویر کوچک شده
اولکامیز- ناصر توسلی: با نزدیک شدن انتخابات دهمین دوره مجلس ایران، بسیاری از کاندیداهای احتمالی بر سر زبانها هستند. به خصوص در میان ملت تورکمن ایران تعداد این کاندیداهای احتمالی بسیار بیشتر از دوره های قبل می باشد.
با افزایش کاندیداهای احتمالی و عدم تفکیک حوزه انتخاباتی شهرهای تورکمن نشین از شهرهای غیر تورکمن، ورود نمایندگان تورکمنصحرا به مجلس در هر دوره کمتر و کمتر می شود. برای مثال شهرستان آق قلا که همچنان چوب نزدیکی به گرگان را می خورد تا کنون نتوانسته است یک نماینده تورکمن به مجلس بفرستد ودر آرزوی فرستادن آن می باشد.
اما مردم این شهر و سایر شهرهای تورکمن نشین با سرنوشتی مشابه، همچنان امیدوارند که در این دوره از انتخابات یک نماینده از شهر خود راهی مجلس کنند.
اکثر کاندیداهای احتمالی هم که در این دوره بر سر زبانها هستند و حضور قطعی خود را اعلام کرده اند دارای موقعیت های برتر، مقام ها و تحصیلات عالیه هستند. بنابراین بعید به نظر می رسد که این کاندیداها در این دوره از رقابتها، به خاطر مردم به نفع یکدیگر کناره گیری کنند. زیرا بسیاری از آنها خود را کمتر از دیگری نمی دانند.
کاندیداهایی که با حضور در صحنه های گوناگون ، و همچنین شرکت در مراسم و ارسال پیامهای تبریک به سایتها احساس عظمت می کنند و به احتمال بسیار زیاد حمایت طیف خاصی از مردم و همچنین برخی سایتها را دارا می باشند. سایتهایی که به این منظور پا به عرصه فعالیت گذاشته و پرتو قدرت را به کاندیداهای مورد حمایت خود تابانیده اند.
در این میان برخی از کاندیداها نیز در حال نشست و رایزنی با افراد قدرتمند سیاسی، نویسندگان و اهل قلم و فرهنگ تورکمنصحرا هستند تا حمایت این افراد را به سوی خود جلب کنند. به معنای واقعی در به در اندر پی یک مشت رأی با وعده وعید هایی برای آینده ای غیرقابل پیش بینی. البته در این میان پیش درآمدهایی هم برای کسانی که با نفوذهای خود در جامعه، رأی گروهی از مردم را در دستان خود دارند و به نوعی با کاندیداها معامله کردند حاصل خواهد شد.
برخی از این کاندیداها هم منتظر طرح استانی شدن انتخابات مجلس هستند تا از حوزه انتخاباتی شهرهای مجاور وارد میدان شوند که در این صورت علاوه بر داشتن آرای مردم خود، با جلب آرا از شهرهای اطراف نیز بهره مند شوند.
طرح استانی شدن انتخابات شاید یک امتیاز محسوب شود اما با این تعداد کثیر از کاندیداهای احتمالی نباید نگاه خوش بینانه ای به آن انداخت.
شاید هر کدام از« فعالین سیاسی دلسوز مردم » راه و روشی را برای پیروزی در انتخابات در ذهنها و افکار خود می پرورانند. راه و روشی که آرای مردم تورکمنصحرا را به یک نتیجه مطلوب برساند. راه و روشی که به احتمال زیاد در ذهن بسیاری از این افراد مشابه می باشد اما هیچ گاه نتوانستند به طور واقعی به آن عمل کنند. چون هر بار دچار دسیسه بازیهای دیگران و همچنین حماقتها و جهالتهای خود و مردم شدند و آغاز شیرین انتخابات را در پایان برای خود تلخ کردند.
کمتر از یک سال به برگزاری انتخابات مجلس مانده و وقت آن رسیده است که فعالان سیاسی تورکمنصحرا به همان شیوه باستانی و دموکراتیک خود، با در نظرگرفتن طایفه بازی ها، سودجویی ها، ناظران بدون رأی و افراد نا آکاه جامعه و مشکلات و مواردی از این قبیل؛ شوراهایی را به صورت زنجیر وار در شهرهای مختلف جهت شناخت و معرفی کاندیداهای این دوره با در نظر گرفتن عملکردها، سوابق و فعالیتهای آنها، تشکیل دهند.
شورایی که متشکل از یاش اولی ها، خبرنگاران، فعالان سیاسی- فرهنگی و دانشجویان باشد تا بتوانند با تحقیقات لازم کاندیداهای احتمالی تورکمن را مورد تایید یا رد صلاحیت خود قرار دهند و در نهایت با شرکت در یک گردهمایی و تشکل بزرگ با شوراهای سایر شهرها، هر کدام تنها یک یا دو تن از این کاندیداها را از شهر خود جهت پیروزی مردم در انتخابات معرفی کنند.
 تاريخ 2015/5/12

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: