یارکشی مدعیان لیگ والیبال 94 و نگاهی به خط خوردن ملی پوشان گلستانی

شیر محمد شیروان

البته گنبد ما برای پیشرفت والیبال در بهره گیری از مربیان بومی باید تجدید نظر بکند. هیچ یک از مربیان بومی ما تاثیر بسزایی بر روی ذهنیت بازیکنان ، فیزیولوژی ورزش والیبال،و کار بر روی آمادگی بازیکنان از لحاظ روحی و روانی نداشته اند (به غیر از زنده یاد نوری آزمون) پس فکر عاجلی برای این کار کرد. … تاجر در باره غیبت 2 هفته ای خود اینگونه توضیح می دهد، ببینید غیبت من 2 هفته نبود کمتر از 2 هفته بود، دندان درد شدیدی داشتم که باید ترمیم میشد، اگر غیبت من برای آقایان بهانه شده پس چراپوریا فیاضی و حمزه زرینی که در ترکیه بودند و دیر به اردو ملحق شدنداسمشان در لیست تیم ملی بود میکائیل که شدیدا ازنحوه خط خوردنش از تیم ملی گله مند بود می گوید خط خوردن من از تیم ملی کشورم فنی نبود. … نحوه برخورد با نمایندگان استان گلستان در تیم ملی دارد اپیدمی میشود ،آیا باور کنیم که هادی سید نیازی خط خوردنش از تیم ملی فنی بوده است.

s.jpg

اول: لیگ برتر والیبال کشورمان که از اوایل آبانماه شروع می شود، تیمهایی که سر کیسه را شل کرده اند  ، در حال به تور انداختن شاه ماهیهای والیبال هستند.

به گزارش سایت گنبداسپورت، شهرداری ارومیه که داغ اول نشدنش در لیگ سال گذشته بر دلشان مانده، جدایی پوریا فیاضی، شهرام محمودی قطعی شده ، در این تیم آذری فرهاد بیروت پور،  عبدالرضا علیزاده، میلاد عبادی پور قرار داد خود را ثبت کردند. سعید معروف، حامد رضایی و جواد معنوی نژاد نیز در حال مذاکراه هستند. آرمین تشکری نیز قرار داد خود را با شهرداری ارومیه نهایی کرده . البته جواد معنوی نژاد به دلیل قرار داد  دو ساله ای که با پیکانیها دارد سخت است که رضایتنامه را از مدیران پیکان بگیرد. اما دیگر نماینده دیار آذربایجان یعنی شهرداری تبریز که این تیم را میشود پدیده فصل گذشته توپ و تور نامید، امسال میکائیل تاجر ، بهبودی ، سعید مصطفی وندو علیرضا جلالی در این تیم نیستند. محمد طاهر وادی، علی مباشری، امین علوی، و محمد رضا آصفی نیز با شهرداری تبریز قرار داد خود را ثبت کردند.قهرمان فصل گذشته والیبال کشورمان یعنی پیکان تهران با گلن اوجای ترکمن صحراء فرهاد قائمی   قرار دادش را تمدید کرده. میرزاجانپور نیز قرار داد خود را با پیکانیها به مراحل پایانی رسانده است. اما میهمان ناخوانده امسال لیگ برتر والیبال ایران بانک سرمایه است . تیم بانک سرمایه با هدایت کارخانه بازیکنانی همچون مهدی مهدوی، شهرام محمودی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، مهدی بازارگرد، فرهاد ظریف، پوریا فیاضی را امسال در اختیار خواهد داشت.

شنیده می شود نمایندگان گیلان در تلاش هستند تا بانک سرمایه را به گیلان بیاورند که این کار کمی سخت می باشد. بانک سرمایه مبلغ قابل توجهی را برای والیبال کنار گذاشته که در صورت امکان اسپانسری تیم ملی را نیز به عهده بگیرد.  البته این تیم بدنبال جذب چند بازیکن خارجی نیز می باشد. مصطفی کارخانه تمایل شدیدی نیز به جذب سلیم چپرلی دارد . امیدواریم سرنوشت بانک سرمایه همانند تیمهای داماش گیلان ، گیتی پسند، باریج اسانس، پتروشیمی بندر امام، میزان خراسان، پرسپولیس، نوین کشاورز تهران، و متین ورامین نشود. کاله مازندران با بهروز عطایی یاد گذشته را می خواهد تکرار بکند. این مربی نیکو فرینکس پاسور هلندی تیم اسبق خود را به مازندران آورده. علی شفیعی یار سرعتی را نیز با کاله قرار داد بسته است. تیم سایپا نیز گفته می شود که سکان هدایت مربیگری را به نفرزاده می دهد. به طور حتم سلیم چپرلی نیز در کنار نفرزاده خواهد بود. وضعیت والیبال گنبد نیز همانند سالهای قبل کاسه چه کنم چه کنم می باشد.

یک طرف قضیه تیم جواهری که بنا به صحبتهای حاج رمضان جواهری هنوز هیچ چیزی مشخص نیست می باشد،  و طرف دیگر آشوری که سال قبل با توسعه و تعاون وارد کارزار لیگ برتر شد بدون اینکه کار مطالعاتی روی نحوه تیمداری در والیبال را انجام بدهد، و نتیجه همانی شد که در انتظارش بودیم ، نتایج مضحک آور ، با انبوهی از بدهیهاو خدشه دار کردن والیبال گنبد. حالا آشوری پا را فراتر گذاشته و   جلسه ای را با شورای شهر گنبد همراه با رئیس بازاریابی بانک توسعه و تعاون داشته تا ارزیابی دقیقی را از تیمداری والیبال داشته باشد، البته گنبد ما برای پیشرفت والیبال در بهره گیری از مربیان بومی باید تجدید نظر بکند. هیچ یک از مربیان بومی ما تاثیر بسزایی بر روی ذهنیت بازیکنان ، فیزیولوژی ورزش والیبال،و کار بر روی آمادگی بازیکنان از لحاظ روحی و روانی نداشته اند (به غیر از زنده یاد نوری آزمون) پس فکر عاجلی برای این کار کرد.   بنا به گفته رئیس سازمان لیگ ( پور حسن) امسال شاهد 10 تیمی بودن لیگ برتر والیبال خواهیم بود.    البته نماینده شیراز نیز در جدول قرار داده خواهد شد.

دوم:  با نایب قهرمانی تیم ملی والیبال کشورمان در جام ملتهای آسیا فرصت را مناسب دیدیم تا با میکائیل تاجر که نبودش در تیم ملی بر خواجه حافظ شیرازی نیز مشخص بود، صحبتی داشته تا سفره دلش را برای اصحاب قلم باز بکند. الحق و انصاف غیبت میکائیل که میتوانست بار تیم را در منطقه 2 بکشد بر تمامی کارشناسان والیبال و کادر فنی تیم بارز و آشکار بود. علت عدم دعوت از تاجر را با عهدی کمک مربی پیمان اکبری در تیم پیکان و تیم ملی ب در میان گذاشتیم ایشان عنوان کردند که از نظر فنی میکائیل هیچ مشکلی نداردولی درطول تمرینات تاجر به مدت 2 هفته به علت کارهای دندانپزشکی نبود، در صورتی که در اردوی تیم ملی به اندازه نصف روز نیز به هبچ بازیکنی مرخصی ندادیم. خوب بازیکنی که 2 هفته در تمرینات نبوده و افراد حاضر در اردو تمام و کمال در اختیار تیم ملی بودند مسلما باید تفاوتی قائل شد. اما الباقی ماجرا را از زبان خود میکائیل بشنوییم.

تاجر در باره غیبت 2 هفته ای خود اینگونه توضیح می دهد، ببینید غیبت من 2 هفته نبود کمتر از 2 هفته بود، دندان درد شدیدی داشتم که باید ترمیم میشد، اگر غیبت من برای آقایان بهانه شده پس چراپوریا فیاضی و حمزه زرینی که در ترکیه بودند و دیر به اردو ملحق شدنداسمشان در لیست تیم ملی بود میکائیل که شدیدا ازنحوه  خط خوردنش از تیم ملی گله مند بود می گوید خط خوردن من از تیم ملی کشورم فنی نبود. اما  عهدی در باره خط خوردن دیگر بازیکن استانمان یعنی ادریس دانشفرمی گوید، ادریس خودش از ما خواست که در تیم نباشد ولی دانشفر به گونه دیگری مسئله را باز می کند: وقتی اسم من در لیست تیم ملی نیست بابت کدام علت در اردو بمانم .ما نیز به همین جواب ادریس بسنده می کنیم.  قضاوت با خوانندگان ولی نحوه برخورد با نمایندگان استان گلستان در تیم ملی دارد اپیدمی میشود ،آیا باور کنیم که هادی سید نیازی خط خوردنش از تیم ملی فنی بوده است.  
شیرمحمد شیروانی

وب سايت گنبد اسپورت

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: