خاطره ای ازشهریورماه1357 در2بخش- بخش1م: شرکت درتظاهرات میدان ژاله تهران

یوسف کـُر

برای شرکت درتظاهراتی برعلیه رژیم پهلوی طبق قرار قبلی صبح روز جمعه 17 شهریور1357 بطرف میدان ژاله راه افتادیم درمسیر با دوجمع دیدارکرده شکل آرایش را بهمدیگر یادآور شده وارد جماعت شدیم. اولین چیزی که درآنجا متوجه شدم تفاوت زیاد شعارهای ما با شعارهای اکثریت جماعت حاضر بود. میشود گفت بیشتر درمورد شعار مرگ برشاه مشترک و همنوا بودیم و بیشتر حاضرین بجای تکرار شعار» استقلال ، آزادی حکومت مردمی» ما، شعارهایی همانند «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست» را تکرار کرده اقدام به شکستن شیشه بانکها و رستورانها( با ادعای داشتن مشروبات الکلی) می نمودند.
بهرحال محدوده حرکت افراد جمع خود را بین میدان ژاله و میدان خاوران درنظر گرفته بودیم و درآغاز این محدوده را یکبار به تندی دور زده، کوچه ها ودیگر امکانات قابل استفاده درصورت ضروری را مد نظر گرفتیم. دربازگشت هرچه بطرف میدان ژاله نزدیک میشدیم تراکم جمعیت بیشتر شده حرکت کندتر میشد وطبق قرار اولی تاآنجا جلو میرفت حداقل یکی از افرادمان را مشاهده نماید. ازایستادنمان وقت چندانی نگشته بود که صدای تیر اندازی شروع شد و همه مردم بسرعت دراز کشیدند وتعدادی توانست داخل جوب کنار خیابان برود. با خاموش شدن صدای تفنگ فاصله گرفتن ازمیدان ودویدن افراد به کوچه های اطراف، شروع کرد به زیاد شدن. منهم وارد کوچه ای شدم پس از اندکی برای دیدن یکی از جمع خود بلافاصله از نبش دیوار بسرعت نگاهی بطرف میدان ژاله انداخته متوجه شدم خیابان پراز کفش است. یکی از پشت صدا زد و باهم حدود 30 متر تو کوچه رفتیم دیدیم دری کمی باز است وما بلافاصله داخل شدیم و مشاهده کردیم سی چهل نفر درمحوطه ساکت نشستند. پس ما هم مثل بقیه نشستیم. حدود 20 دقیقه بعد یکی گفت سربازها ایرانی نبودن بلکه شبیه کره ایها بودند. همان موقع دیگری گفت: اشتباه میکنی ترکمن هستند. یکی گفت بیرون را نگاه کنیم اگر خبری نیست ازاینجا بریم. درنتیجه چند دقیقه بعد همه بیرون آمدیم. هنوز چند دقیقه ای از راه رفتن درخیابان جنبی نگذشته بود که دیدیم جیب زرد رنگی متعلق بشرکت توانیر بطرف ما میاد. همینکه نزدیک شد چند نفری راهش را سد کرده متوقف کردند وتا ایستاد بزور راننده را پائین کشیدند و تعداد دیگری ماشین را چپه کردند وتلاش ماهم به جلو گیری ازآتش زدن نتیجه نداد. بنابراین بفکر جدا شدن از دیگران وجمع شدن برای جمعبندی دنبال بقیه رفتیم وحدود عصر متوجه شدیم یکی از تیم دوم از ران بطور سطحی تیرخورده و دونفراورا با کمک مردم به بیمارستان رساندند.
دو روز بعد تصمیم گرفتم آخرهفته ی آینده به ترکمنصحرا رفته با چند آخوند ازمشاهدات ونظرات خود صحبت نموده خواهان بزبان آوردن بیعدالتی رژیم شاه درمیان مردم شوم.%
یوسف کـُر

20شهريور1395- 10سپتامبر 2016

 ادامه دارد

یک پاسخ to “خاطره ای ازشهریورماه1357 در2بخش- بخش1م: شرکت درتظاهرات میدان ژاله تهران”

  1. بایندر Says:

    برای دانستن ماهیت رژیم اخوندی شیعه در ایران مطالعه تاریخ سلجوقی و خوارزمشاهیان بسیار مهم است. در ان دوران فرقه اسماعیلی به صورت ستون پنجم صلیبیون عمل میکند. از جمله ترورهای حشاشیون حسن صباح در زمان سلجوقی ها نقش اساسی در تضعیف دولت سلجوقی ایفا میکند. با اضمحلال امپراتوری سلجوقی، خوارزمشاهیان که انان نیز ترکمن بودند به اقتدار میرسند. در ان دوره با حمله مغول که به تشویق میسیونرهای مسیحی بوده، دوباره اسماعیلی ها با مغول همکاری میکنند. حتی با کشتن محافظین قلعه دره ها را به سوی مغول باز میکردند. با تسلط مغول بر اسیای میانه و خاورمیانه و گذشت زمان اندک اندک مغولها به فرقه اسماعیلی روی میاورند. که از ان با مسلمان شدن مغول یاد میشود. به طوریکه هزاره های شیعه مذهب در افغانستان بقایای همانها هستند. فی الواقع پایه و اساس شیعه شدن ایران فعلی با همکاری و هماهنگی اروپایی ها و اسماعیلی ها و مغول صورت پذیرفته است. اما کماکان اکثریت باز سنی بودند. تا اینکه در دوران صفویه توسط قزلباشهای صفوی که به روایتی اروپایی ها هم در ان عضو بودند. به زور مذهب مردم از سنی به شیعه تغییر داده میشود.اروپایی ها از صفویه نهایت بهره برداری را میکنند. به غیر از ایجاد جنگ داخلی بین مسلمانها، سدی در راه امپراتوری عثمانی ایجاد میکنند. که همه دول اروپایی را یکی بعد از دیگری فتح میکرد. شیعه و صفویه با خنجر زدن از پشت به عثمانی به داد اروپا میرسد و انها را نجات میدهد. غرض از یاداوری تاریخی این بود. که اقای یوسف کر و دیگر دوستان باید بدانند. که رژیم اخوندی شیعه ایران یک پروژه ای است که از قبل تدارک دیده شده بود. غربی ها قبلأ فواید شیعه را میدانستند. اساسأ یک حکومت مذهبی میتواند تنور جنگ مذهبی در منطقه خاورمیانه را گرم نگه دارد. و این به نفع صنایع اسلحه سازی امریکا و اروپا و.. است. جنگ در خاورمیانه با همکاری و هماهنگی ایران و امریکا صورت میپذیرد. ایران و امریکا چوب دو سر لجن هستند. جنگ در خاورمیانه تمامی زیر ساختهای اقتصادی ممالک اسلامی را ویران کرد. حداقل صد سال باعث عقب افتادگی شد. حداقل دو الی سه نسل را تباه کرد. پس زیاد فریب شعار دمکراسی و حقوق بشر کشورهای غربی را نخوریم. چون خود اینها با حمایت از جمهوری اخوندی شیعه ارتجاع، ترور و جنگ را به خاورمیانه تحمیل کردند. پایان ترور و جنگ در خاورمیانه با سرنگونی جمهوری اخوندی شیعه ایران میسر است. اما انچه که ما مشاهده میکنیم. دادن باج و باز گذاشتن دست ایران در عراق و سوریه توسط امریکا است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: