اعضای تیم رسانه ای سید ابراهیم رئیسی کاندیدای مورد نظر سپاه در انتخابات

مهندسی افکار عمومی با حمایت رسانه های سپاه
اختصاصی ایران بریفینگ: با اعلام حضور رسمی سید ابراهیم رئیسی برای انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری در سال جاری گمانه زنی ها برای منتخب این دوره وارد مرحله تازه ای شده است. اینبار اما مهندسی انتخابات به اشکال تازه ای اجرا می شود. بخشی از این مهندسی توسط شاخه رسانه ای سپاه پاسداران هدایت و اجرا می شود. این گروه رسانه ای توسط لیدرهای ارشد معاونت فرهنگی سپاه در رسانه های امنیتی نزدیک به سپاه مدیریت و جهت دهی می شود.


اعضای تیم رسانه ای سید ابراهیم رئیسی کاندیدای مورد نظر سپاه در انتخابات
نکته جالب اینکه در انتخابات امسال تشکل سیاسی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در طی یک فرایند کوتاه مدت رونمایی شد و خیلی زود با برگزاری یک انتخابات درون گروهی اقدام به معرفی پنج نامزد اصلی این جریان نمود. انتخاباتی که در آن سید ابراهیم رئیسی بعنوان نفر اول با بیشترین آرا داخلی جبهه معرفی شد.
نوزده عضو شاخه رسانه ای جبهه همگی از نیروهای عضو معاونت فرهنگی سپاه یا سازمانها و ارگانهای زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی مسئولیت هدایت و تبلیغات به نفع رئیسی را در انتخابات پیش رو بر عهده دارند.
سید ابراهیم رئیس‌السادات مشهور به سید ابراهیم رئیسی تولیت تازه منصوب شده آستان قدس رضوی پیشتر در سمتهای مختلف قضایی حضور فعال داشته است. وی متولد محله نوغان در شهر مشهد است. او فعالیت قضایی خود را در ۲۰ سالگی به عنوان دادستان کرج آغاز کرد و با حفظ سمت، دادستانی همدان را نیز بر عهده داشته است.
در سال ۱۳۶۴ به تهران منتقل شد و جانشین دادستان این شهر شد. وی از اعضای «هیئت چهار نفره اعدام‌ها» در جریان اعدام هزاران زندانی سیاسی و عقیدتی در تابستان ۱۳۶۷ بود.
در سال ۱۳۶۷، رئیسی پس از آغاز رهبری سید علی خامنه ای، با حکم محمد یزدی رئیس وقت قوه قضاییه به عنوان دادستان تهران منصوب شد.
در فاصله سالهای۱۳۷۳ تا ۱۳۸۳ به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور فعالیت نموده و از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳ برای ده سال پیاپی معاون اول قوه قضاییه بوده است. در سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۴ دادستان کل کشور بوده و در اسفند ۱۳۹۴، رئیسی با حکم رهبر ایران به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد.
این کاندیدای مطلوب سپاه پاسداران برای دوره دوازدهم از سال ۱۳۸۵ بعنوان نماینده مردم خراسان جنوبی عضو مجلس خبرگان و از اعضای اصلی هیئت رئیسه مجلس خبرگان بوده است.
وی از سال ۱۳۷۶ و پس از روی کار آمدن سید محمد خاتمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز بوده و پیش از آستان قدس، تولیت امامزاده صالح را نیز بر عهده داشته است.
آنچه در ادامه می خوانید سوابق تیم رسانه ای جمنا و شاخه رسانه ای سپاه در حمایت از رئیسی است:

اعضای تیم رسانه ای سید ابراهیم رئیسی کاندیدای مورد نظر سپاه در انتخابات

نفر اول: مهدی فضائلی مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس طی سالهای ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ است، او در اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ به عنوان مدیرعامل انتشارات دولتی سروش وابسته به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. پس از شش سال در این سمت، اسفند ماه ۱۳۹۴ طی نامه ای خطاب به دکتر سرافراز رئیس سابق این سازمان از مدیرعاملی انتشارات سروش استعفا داد. مهدی فضائلی عضو رسمی سپاه، کارشناس ارشد رسانه و مسائل سیاسی و از لیدرهای رسانه ای اصولگرایان و فرزند مرحوم حجه الاسلام حبیب‌الله فضائلی زاده امام جمعه سمیرم اصفهان است. فضائلی به دلیل نزدیکی اش با بیت رهبری کسی است خبر دیدار احمدی‌نژاد با رهبری و توصیه عدم حضور وی در انتخابات را در مهر ماه ۱۳۹۵ منتشر کرد.
نفر دوم: غلامرضا نوری مدیر سابق مجتمع رسانه ای اطلس است.«مجتمع رسانه‌ای اطلس» یکی از بزرگترین‌ها کارتل‌های رسانه‌ای جمهوری اسلامی است که راه‌اندازی تعداد قابل توجهی از سایت‌های محافظه‌کار در «جنگ نرم» را بر عهده داشته است. این مجتمع پس از وقایع سال ۱۳۸۸ راه‌اندازی شده تاکنون ده‌ها سایت خبری، تحلیلی و پژوهشی راه‌اندازی کرده است.وی از حوزه انتخابیه شهرستان بستان آباد به عنوان کاندیدای دوره نهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد و در انتخابات ۱۲ اسفند ۱۳۹۰ بعنوان نماینده شهرستان انتخاب و راهی مجلس شد. مهندس غلامرضا نوری در مجلس نهم نایب رئیس کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس و همچنین با انتخاب مجلس بعنوان عضو و دبیر کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نیز فعالیت کرده است.سایت های«برهان، نسیم آنلاین، مجلس نهم (تعطیل شده) افسران جوان جنگ نرم، اشراف (تعطیل شده) موج قانون، به‌دخت ، دیدارمدیا (تعطیل شده) و ایران هسته‌ای از جمله سایت‌هایی هستند که تاکنون از سوی این مجتمع رسانه ای اطلس راه‌اندازی و حمایت شده‌اند. این سایت‌ها با هدف حضور در جنگ نرم راه‌اندازی شده‌اند. مجتمع رسانه‌ای اطلس همچنین یک مرکز مستند ‌سازی به نام سفیر راه‌اندازی کرده که مستند‌های «یزدان تفنگ ندارد» و «مهار نشده» از محصولات این مرکز به شمار می‌روند. این مجتمع در سال ۱۳۸۹ نیز به همراه سایت «وبلاگ‌نیوز» و چند سرویس دهنده وبلاگ در ایران جشنواره وبلاگ‌های بر‌تر را برگزار کرده است. از هویت موسسان این مجتمع رسانه‌ای و اهداف آن اطلاعات روشنی در دست نیست.
نفر سوم: رضا داوری مدیر مسئول پایگاه خبری مشرق؛ عضو رسمی سپاه است. مشرق نیوز تیرماه سال ۱۳۸۹ راه‌اندازی شده و از وب سایت های نزدیک به سپاه پاسداران است.
نفر چهارم: پیام تیرانداز مدیر مسئول هفته نامه پنجره؛ عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی نزدیک به علیرضا زاکانی
نفر پنجم: محمد شجاعیان زنجانی صاحب امتیاز و مدیر مسئول نسیم آن لاین ؛ عضو رسمی سپاه
نفر ششم: مرتضی خلقی زاده سردبیرسابق پایگاه خبری جهان نیوز؛ عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی نزدیک به علیرضا زاکانی
نفر هفتم: محمد صادق عرب مدیر مسئول پایگاه خبری تابناک؛ نردیک به محسن رضایی
نفر هشتم: امیر ابراهیم رسولی مدیرسایت نماینده؛ عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی نزدیک به غلامعلی حداد عادل
نفر نهم:علی عسگری مدیرعامل خبرگزاری مهر؛ عضو سازمان تبلیغات اسلامی است وی در اردیبهشت ۱۳۹۳ با حکم حجت الاسلام والمسلمین خاموشی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان مدیرعامل مرکز رسانه‌ای مهر منصوب شده است.
نفر دهم: فرشاد مهدی پور سردبیر روزنامه صبح نو؛ نزدیک به سردار قالیباف است. وی نویسنده کتاب‌های «رسانه‌ها و سیاست‌های انقلابی» و «پیامک خبری» است. کتاب «رسانه‌ها و سیاست‌های انقلابی» مجموعه یادداشت‌های وی درباره وضعیت رسانه‌های ایران در زمان جنگ نرم است. کتاب «پیامک خبری» او نیز پژوهشی در باب وضعیت پیامک‌های خبری در ایران است که بخش عمومی آن در این کتاب جمع آوری و بخش محرمانه آن در بولتن ها برای مقامات ارسال شده است.

اعضای تیم رسانه ای سید ابراهیم رئیسی کاندیدای مورد نظر سپاه در انتخابات

نفر یازدهم: حسام الین برومند مدیرمسئول روزنامه حمایت؛عضو قوه قضاییه و عضو ارشد سامانه متمرکز فضای مجازی سپاه تهران بزرگ «قسم» است.
نفر دوازدهم: کاوه اشتهاردی مدیر مسئول نشریه رمز عبور عضو رسمی حفاظت اطلاعات سپاه و از اعضای ارشد تیم رسانه ای دولت احمدی نژاد بوده است.
نفر سیزدهم:علی گل وردی پژوهشگر عضو اتاق فکر موسسه تحقیقات استراتژیک تحلیل ایران و از نویسندگان وب سایت تحلیل ایران است.
نفر چهاردهم: سید یاسر جبرائیلی معاون آموزشی و پژوهشی خبرگزاری فارس ، عضو رسمی سپاه
نفر پانزدهم: حسن کربلایی معاون استانهای خبرگزاری فارس، عضو رسمی سپاه
نفر شانزدهم: رسول شکری نیا عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس و مرصادنیوز، او پیشتر از فعالان رسانه ای سپاه در استانهای کردستان و کرمانشاه بوده و عضو رسمی سپاه است.
نفر هفدهم: امین صبحی معاون گروه احزاب خبرگزاری فارس، عضو رسمی سپاه
نفر هجدهم: مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه؛ عضو رسمی سپاه
نفر نوزدهم: مجید قلی زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم است.او نیز عضو معاونت فرهنگی سپاه است.خبرگزاری تسنیم با حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأسیس شده است.
هر چند از حسن روحانی همواره بعنوان مرد امنیتی شماره دو نظام یاد می شود اما با چیدمان تازه سپاه پاسداران و بیت رهبر جمهوری اسلامی در دور تازه انتخابات ریاست جمهوری او رقابت بسیار پیچیده ای را با بخش انتصابی حاکمیت خواهد داشت. آنها از هر حربه ای برای شکست او در انتخابات استفاده خواهند کرد. چیدمان نفرات تیم رسانه های تشکل پوششی جمنا در انتخابات پیش رو در واقع با تایید معاونت فرهنگی و رسانه ای سپاه و بیت رهبری انتخاب شده اند.

سايت Iran Briefing

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: